Свет од стакло

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Свет од стакло | Бр. на страни: 92 | Димензии: 112х180 | Корица: /

Свет од стакло е оригинално и мошне вдахновено четиво составено од четиринаесет раскази, во кои главниот лик е Саломи, девојче многу поразлично од своите врсници. Таа е кревка, но има големо срце што не го собира никаде и душа што се распарчува на секој остар и грд збор што ќе го чуе. Таа е совршена во несовршениот свет, и сонува за свет во кој ќе нема грдотии и болки, копнее за свет во кој ќе царуваат мирот и спокојот, радоста и убавината.

Расказите се надоврзуваат и проникнуваат еден во друг, го следат растењето и созревањето на Саломи. Катерина Славковска, преку ликот на Саломи, со длабок емотивен набој нè повикува на добрина. Нè потсетува на суштината на нашето постоење. На љубовта.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Свет од стакло

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-021-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Свет од стакло”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in