Свети ереси

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The Glorious Heresies | Бр. на страни: 415 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Рајан Кјузак растеше побрзо од другите. Така е тоа кога си најстар од шесте деца, кога мајката е умрена, а татко ти е алкохоличар.

Никој не вели дека Рајан е глуп. Ниту зад неговиот грб.
Проблемот е во луѓето што го опкружуваат. Водачот на бандата го користи неговиот татко како „чистач“. Сосетката тврди дека само сака да помогне, но можеби сака нешто повеќе од тоа. Проститутката бара човек за кој никогаш не претпоставувала дека ќе ѝ недостасува сѐ додека една ноќ тој не исчезна без трага…

На страната на Рајан е само неговата девојка Карин.
Ако и неа ја испушти, останува сосема сам.
Всушност не знаеш колку си јак, додека силата не ти затреба.

Тинејџери, убиство, психолошки роман, распаднати семејства, секс, дрога, алкохол, Лондон, Ирска…
Романот ја доби престижната награда „Бејлис“ за најдобра женска фикција во 2016 година.
Истата година „Свети ереси“ е добитник и на наградата „Дезмонд Елиот“ за дебитантски роман.

„Моќен роман.“
‒ Вашингтон пост

Цена: 500 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Свети ереси

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-253-180-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Свети ереси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in