Светлосна година

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Светлосна година | Бр. на страни: 204 | Димензии: 20 см | Корица: /

Лизгалиштето во Виена и лизгалките воопшто се многу битни за приказната. Може да има нешто поврзано со повеќе млади луѓе на лизгалиште; може и типична улица од Виена (таму се случува целиот роман). Но, и не мора да биде дескриптивна корицата на тој начин. Можеби би можела и посимболично и поасоцијативно да се реши, во некаква „мраз“-боја и само пар лизгалки, едната стара, уништена, другата – нова. (Секако дека овој предлог е врзан со содржината во романот.)

Се работи за социјален контраст: богат град со стари градби и аристократи наспроти наши гастарбатери кои чистат и мијат улици. Децата на едните и на другите учат заедно, дури стануваат и љубовен пар.

Цена: 290 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Светлосна година

Категорија:
ИСБН: 978-608-267-221-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Светлосна година”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in