Светски поредок

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: World order | Бр. на страни: 486 | Димензии: 21 | Корица: мека

Нашата доба е настојчива, повремена, дури и очајна, во обидот да го спроведе концептот на светски поредок. Хаосот почнува да се заканува како никогаш претходно со ширење на оружјето за масовно уништување, со распаѓање на државите, уништување на животната средина, вршењето геноцидни дела, а новите технологии се закануваат да го исфрлат конфликтот надвор од човечка контрола и разбирање. Новите методи на комуникација и на пристап до информациите ги соединија регионите како никогаш досега и ги проширија глобално димензиите на случувањата – но на начин на кој го инхибираат размислувањето, барајќи од лидерите да реагираат на моменталните случувања изразувајќи се во форма на слогани. Дали се соочуваме со период во кој иднината ќе ја одредуваат сили надвор од какви било ограничувања на некој поредок?

Цена: 500 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Светски поредок

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-44-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Светски поредок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in