Светското зло и беда наследството на 13 династии на илуминатите

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: De 13 Satanische Bloedlijnen | Бр. на страни: 540 | Димензии: 14х20 | Корица: тврда

Книгата Светското зло и беда говори за малата елитна група формирана од највлијателните и најмоќните, анонимни, многу ексклузивни семејни династии распространети по светот. Тие оперираат во заднината на најголемите и најмоќни компани, медиуми и финансиски установи, но, исто така, и во заднината на политичката сцена. Нивна цел е на човештвото да му го наметнат Новиот светски поредок. Благодарение на своите непоимливи финансиски резерви, работат на укинување на светскиот финансиски ситем со што ќе бидат во состојба да ја  контролираат целата светска економија и целиот светски политички систем. Тие одлучуваат какви одлуки ќе донесуваат водечките политичари во светот.
Новиот светски поредок што го планираат ќе биде глобална диктатура. Конзервативците ќе го нарекуваат социјализам или комунизам, додека либералите ќе го нарекуваат фашизам. Етикетата прави незначителна разлика: тоа ќе биде архипелаг гулаг во светски размери.
Рангирано 4.9558823529412 од 5 според 136 рејтинзите на корисниците

Цена: 600 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Светското зло и беда наследството на 13 династии на илуминатите

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-52-7

Questions and Answers

You are not logged in