Свитокот од Масада

Автор: Пол Блок
Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 374 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Масада е познато археолошко наоѓалиште во Израел. Таму е пронајден свиток, кој според врвните научници потекнува од првите денови на христијанството. За него се тврди дека е – Првото евангелие, дека е – евангелие пред евангелијата. Тоа е првото сведоштво за Исус Христос, за апостол Павле, за множеството мисионери. Но, паралелно со проучувањето на свитокот, авторите ја следат трагата на мистериозната, тајна организација чија цел е да не дозволи свитокот да излезе во јавноста. Така и се случува, тајната останува тајна, а оние што се доближиле до неа – исчезнуваат во густите пластови на ноќта.

Цена: 190 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Свитокот од Масада

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-478-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Свитокот од Масада”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in