Synthetic Impressions

Издавач: Приватен принт | Јазик: English | Година: 2018
Оригинален наслов: Synthetic Impressions | Бр. на страни: 240 | Димензии: 17.5х11 | Корица: тврда

Synthetic Impressions на Бисера Крцковска е уметничка книга во која, преку варијации на една графичка мапа, се создаваат обрасци кои наликуваат на мемориска игра. Авторката своето истражување го основа на семејните албуми и кројачките шнитови од старите југословенски списанија за мода, препознавајќи го истиот мемориски впечаток кој го оставаат двете форми. Дигитален печат со рачна изработка на корицата и половина од внатрешните страници. Димензии: 17.5 х 11 см. 240 страници. Лимитирана едиција од 70 нумерирани копии. Издание на Private Print, 2018. \\\ Synthetic Impressions by Bisera Krckovska is an artist’s book that, following the same graphic map, creates patterns resembling a memory game. The author bases her research on the family albums and the sewing patterns from the old Yugoslavian fashion magazines, tracing the same memory impressions of the both forms. Digital print with handmade interventions on the cover and on half of the pages inside. Dimensions: 17.5 x 11 cm. 240 pages. Limited edition of 70 numbered copies. Published by Private Print, 2018.

Цена: 2250 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Приватен принт

Report an abuse for product Synthetic Impressions

Категорија:
ИСБН: 9786084838012

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Synthetic Impressions”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in