Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината

Издавач: Александар Алексов | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 258 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Приказна за безусловната љубов, љубов ослободена од секакви клишеа кој ќе ве погоди в срце со својата посебност, силина, необичност, со драматичните пресврти и возбуда, за упорноста и храброста, за никогаш да не се откажеш од љубовта и сонишата.
Книга која ќе остане во душата... засекогаш!
Рангирано 4.78 од 5 според 18 рејтинзите на корисниците
(18 оценки на корисници)

Цена: 250 ден 160 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината

Категорија:
ИСБН: 978-608-65567-1-6

18 оценки за Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Уште од првата страна се наежив, се што е потребно во една книга го има, ја прочитав два пати и сеуште не можам да поверувам дека оваа го напишал македонски автор. Браво дете

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Прекрасна книга! Доказ дека и македонските автори знаат да творат!БРАВО! И САМО НАПРЕД!

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Оливера Митева (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Еден од најубавите романи што го имам прочитано и на сите мои пријатели и се допадна

 9. Rated 2 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Преубав почеток на книгата, меѓутоа до крајот наликува на Шпанска серија. До средината веќе се заборава што се случувало на почетокот. Премногу површно, ветојатно би им се допаднала на почетници млади читачи.

 10. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Нема вистина во негативната критика. Тоа што го нарекуваш средина на книгата е заплет кој е феноменален, дејствието тече непреќинато, не си ги читал времињата на настаните затоа не си разбрал. Крајот е непредвидлив, не ни најмалку како шпанска серија. Подобри ликови здравије Боже од оваа книга. Премногу светски за нас Балканците. Роман за сите генерации. Убаво е што има еве и лоша критика значи книгата дошла до многу други од оние што постојано читаат тоа е успех само неколку книги го освоија: Се гледаме на врвот, Вештица, Бездомникот со златен часовник… да беа од странски писатели ќе беа без критика, но за жал од Македонски писатели се

 12. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 14. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Алекс е најдоброто нешто што се слѕчува на нашава книжевна сцена.

 15. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 16. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Ремек дело. Алекс е наш нов феномен. Треба да добие некоја награда надвор за да се дознае за него кај нас! (Д. Трифуновски)

 17. Rated 5 out of 5

  Kate Dimoska (верификуван корисник)

  Многу ми се допаѓа стилот на пишување .Изгледа лесен, но крајот е изненадувачки, кога другарот се појавува како докторка. Браво за Алекс, не залудно е на 1 место.

 18. Rated 5 out of 5

  Јасмина Димитрова

  Преубав, емоционална, влегува во секоја клетка од телото, толку едноставна а допирлива до срце. Алекс се качува до врвот, тоа и го заслужува.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in