Таа од 103

Издавач: Стојан Трошански | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Таа од 103 | Бр. на страни: 103 | Димензии: 21 | Корица: /

Д-р Стојан Трошански е филозоф и научник, теслолог. Делото „Таа од 103“ претставува негов роман. Во книгата се раскажува за безусловната љубов, нејзиното потекло и како таа треба да се нагува. Роман за симболизмот на бројот 103. Каде и да го видите бројот 103 кога ви се појавува во вашиот живот, тоа значи дека пред вас претстои сѐ уште многу работа што треба да се направи за да ги постигнете вашите цели, но сигурно е дека сте на вистинскиот пат. Оваа љубовна приказна за таа од 103 е, пред сѐ, измислена и секоја голема сличност со реалноста е само случајна. Обична коинциденција. Настаните што се одвиваат во приказната се измислени. Лицата што се споменуваат се измислени. Можеби егзистираат некаде во астралот или во некој паралелен универзум. И најверојатно егзистираат затоа што, ете, сум ги антиципирал во мојот ум. А секоја антиципација во суштина е претскажување и потенцијал за нешто што времето реално може да го донесе.

Цена: 480 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Таа од 103

Категорија:
ИСБН: 978-608-66340-3-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Таа од 103”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in