Тајна

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Sir | Бр. на страни: 376 | Димензии: 20см | Корица: /

Книга полна со ТАЈНИ во која се испреплетени радоста и тагата, страста и љубовта…Една старица умира и остава таен дневник на своето семејство. Во дневникот е раскажан сиот нејзин живот, исполнет со љубов, страст и тајни што несомнено ќе ги потресат нејзините наследници. Таа била свесна каков шок ќе им предизвика содржината на дневникот и затоа испланирала сè до најситните детали... Растејќи како млада девојка на почетокот на дваесеттиот век, Хума лудо се вљубува во Несим и стапува во брак со него, а потоа заедно заминуваат во Америка. Таа е паметна и прогресивна девојка и негува голема страст кон својот сопруг. Но, тој во себе носи некои тајни, а Хума го претчувствува тоа и со нетрпение чека да ѝ бидат откриени. Светот се наоѓа во турбулентен и напнат период и е на работ на Првата светска војна, а страсната и романтична љубовна приказна на Хума, сместена во една далечна ера, нѐ носи низ три континенти во три града: Истанбул, Лондон и Њујорк. „Тајна“ е приказна за радоста и тагата и за победата на љубовта над ограничувањата и предрасудите. Роман во кој ќе посакате да бидете еден од главните ликови, а можеби и веќе сте?

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Тајна

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-33-831-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тајна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in