Тајната историја

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 144 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Прокопиј Кесариски, кој на крајот од својот живот ги добива дворските титули илустрис и патрициј, го пишува овој жесток памфлет. Ги разобличува Јустинијан и неговата сопруга Теодора, епохата и начинот на нивното владеење. Тие испливуваат пред нас како луѓе обзмени од ниски, демонски страсти кои газат сè пред себе во името на власта и на богатството. За нив ништо не е свето, а најмалку човечкиот живот.

Цена: 200 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Тајната историја

Категорија:
ИСБН: 9789989920783

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тајната историја”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in