Тајната колиба на плажата

Автор: Сара Џио
Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: The bungalow | Бр. на страни: 302 | Димензии: / | Корица: мека

Историска драма за Втора Светска Војна, сага за недозволена љубов, убиство и одамна загубена слика… Летото во 1942 година, дваесет и едногодишната Ен Келовеј, неодамна свршена, одлучува да ја напушти својата земја за да служи во Армијата на медицинските сестри на Пацифичкиот остров Бора-Бора. Ова за неа претставува нешто сосема ново и возбудливо, сосема спротивно од она на кое е научена и навикната со нејзиниот мирен и предвидлив свршеник, па нејзиното внимание веднаш го привлекува мистериозниот војник по име Вестри. Нивното пријателство на прекрасно опишаниот остров наскоро почнува да цути како што хибискусот цути покрај океанот. Но покрај океанот има и нешто друго… Мала напуштена колиба на одамна починат сликар, непозната за останатите војници, па Ен и Вестри се состануваат под малиот речиси распаднат кров каде делат еден свој приватен свет. Но нивниот мал идеален свет во колибата се распаѓа кога стануваат сведоци на грозоморно убиство во близина на колибата. Брзо по убиството, Вестри одеднаш го преместуваат на друга воена локација и целата убавина исчезнува во ветриштата на војната. Ен Келовеј, сега старица, ја раскажува оваа приказна обидувајќи се да открие нешто повеќе во врска со љубовта која трае повеќе од седумдесет години…

Цена: 400 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Тајната колиба на плажата


ИСБН: 978-608-4672-99-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тајната колиба на плажата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in