Тајната на Алексови

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Тајната на Алексови | Бр. на страни: 330 | Димензии: 21 | Корица: мека

Алекса Алексов потекнува од богато и познато семејство. Тој е единец на мајка и татко кои многу се обидувале, но не можеле да имаат други деца, па можеби токму тоа е причината што е по малку разгален, што сè му е допуштено, што има малку тежок табиет и никој едноставно не може да го одбие за ништо. Така, уште првиот ден кога ја здогледува помладата и преубава Дафина, решава дека таа мора да му стане жена. Но, како што велат злобните соседи, семето на Алексови тешко фаќа, не вирее. По пет неплодни и страдални години, најпосле им се раѓа првата ќерка. Потоа, им се раѓа и втората. И третата… Алекса е изгорен за син и не го крие тоа, па Дафина е несреќна што не може да му го даде наследникот по кој тој толку копнее. Ова незадоволство дополнително го потпалува лошиот табиет на Алекса, па трите сестри почнуваат да живеат во страв од нивниот избувлив татко, обвинувајќи се себеси што не се тоа што тој најмногу го посакува. И баш кога помислуваат дека среќата конечно ќе им се насмевне, зад аголот чека ново страдање… Семејна сага на три генерации жени; клопче од тајни, страдања и солзи.
Рангирано 5.00 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 350 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Тајната на Алексови

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-051-2

2 оценки за Тајната на Алексови

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Одлична и емотивна драма, се чита во еден здив 🙂

  2. Rated 5 out of 5

    Јана

    Прекрасна приказна за едно семејство!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in