Тајниот живот на писателите

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: La vie secrète des écrivains | Бр. на страни: 244 | Димензии: 24 | Корица: мека

МИНАТОТО СЕ ВРАЌА ЗА ДА ЈА ОДИГРА СВОЈАТА ПОСЛЕДНА ИГРА.. Откако напиша три култни романи, Нејтан Фолс во 1999 година објавува дека веќе никогаш нема да се занимава со пишување и се повлекува на прекрасниот, но див медитерански остров Бомон. Есен 2018 година. Фолс нема дадено ни едно интервју веќе цели 20 години, но неговите романи не престануваат да го привлекуваат вниманието на читателите. Матилда Моне, млада швајцарска новинарка, доаѓа на островот со намера да ја открие тајната на Фолс. Истиот тој ден на островот е пронајдено телото на една жена и власта решава да воведе блокада на островот. Тогаш меѓу Матилда и Нејтан почнува опасно соочување во кое се среќаваат долго криени вистини и уверливи лаги, но и љубов и страв. Фасцинантна книжевна сложувалка, која доживува неверојатен пресврт во моментот кога писателот ќе го нареди и нејзиното последно делче.

Цена: 270 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Тајниот живот на писателите

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-622-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тајниот живот на писателите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in