Тајните писма на калуѓерот што го продаде своето ферари

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: The secret letters of the monk who sold his ferrari | Бр. на страни: 240 | Димензии: 125х195 | Корица: мека

ДОЛГООЧЕКУВАНОТО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА НАЈПРОДАВАНИОТ СЕРИЈАЛ „КАЛУЃЕРОТ ШТО ГО ПРОДАДЕ СВОЕТО ФЕРАРИ“

Џонатан Лендри поминува низ тежок период во животот. По необичната средба со својот загубен роднина Џулијан Ментл - поранешен влијателен адвокат кој одеднаш исчезнал на Хималаите - тој е принуден да патува по светот за да ги собере тајните писмата во кои се кријат извонредните тајни што ги открил Џулијан.

На незаборавното патување што ве води во сензуалните сали за танго на Буенос Аирес, морничавите катакомби во Париз, блескавите кули во Шангај и мистичните пустини на Седона, Тајните писма на калуѓерот што го продаде своето ферари открива изненадувачки сознанија што ќе ви помогнат да си ја вратите моќта, да му бидете верни на своето вистинско јас и бестрашно да ги живеете своите соништа.

Денес на светот нема вишок луѓе. Секој од нас е тука со причина, со некоја специјална цел – мисија. Да, биди среќен и забавувај се многу. И да, стани успешен, но според свои критериуми, а не според оние што ти ги наметнува општеството. Но – над сè – биди од значење. Направи твојот живот да е важен. Биди од корист. Биди им на услуга на колку што е можно повеќе луѓе. И биди рамо до рамо со најдобрите што некогаш живееле.
Робин Шарма
Рангирано 4.7142857142857 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Тајните писма на калуѓерот што го продаде своето ферари

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-086-3

7 оценки за Тајните писма на калуѓерот што го продаде своето ферари

 1. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Super e knigata – za mene spagja vo podsetnik/ucebnik!

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Odlicna, kako i site ostanati na Robin Sharma

 5. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Robin Sarma e golem i sirok covek. dobar orator , so golemi zelbi za podobro opstestvo, no, mnpgu e lesno da se kaze……….napravi tvojot zivot da e vazen ……tesko e toa da se ostvari, odrzi…….kolku i da si megu najdobrite……….Mojot zivot i voopsto zivotite na oite bliski, poznati, kolegi .imal imal edna tezina, vaznost gordost .vo sistemot vo koj ziveev(socijalizam ) . ,a koj , nekoj se drzna da go unisti….nemase hrabrost da go ostavi kako nesto za koe nekoi luge mislele,zamisluvale i razmisluvale.So pocit do Robin Sarma…

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Predobra kniga, zadolzitelna za site vozrasti

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in