ТАРОТ КАРТИ за предвидување на иднината

Издавач: Соња Прус | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 78 | Димензии: 7х13 | Корица: /

Тарот картите за предвидување на иднината се составени од картите од Големата аркана (22) и од картите од Малата аркана (56), односно вкупно 78 карти. Ова е познатиот шпил на Рајдер-Вајт чии карти се меѓу првите и се нашироко препознатливи и прифатени.
Рангирано 3.25 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 1039 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product ТАРОТ КАРТИ за предвидување на иднината

Категорија:
ИСБН: КК00ТТ

4 оценки за ТАРОТ КАРТИ за предвидување на иднината

 1. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  kartite se ok, megutoa so niv treba da sledi prilog objasnuvanje, barem osnovnite karakteristiki.

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Почитувани,Покрај карти тарот има и книга тарот во која се содржани објаснувања за картите. Книгата може да се нарача на http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=29013Поздрав

 3. Rated 2 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Во картите на Вејт нема објаснувања!

 4. Rated 5 out of 5

  Лена

  Картите се во ред

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in