Те набљудувам

Издавач: Култура | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: I am watching you | Бр. на страни: 385 | Димензии: 20 | Корица: /

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слушнеш разговорите на другите кога се возиш со јавен транспорт, зарем не? – размислуваше Ела. Две млади девојки, Ана и Сара, заминуваат во Лондон да ја прослават матурската забава. Но, сплетот на околности ќе ги одведе на сосем поинакво патување. Една од девојките исчезнува… Каде е Ана? Дали е жива или не? Неочекувано се појавува клучен сведок што ја води истрагата во друга насока. Клопчето се замрсува кога на површина испливуваат тајните на нивните родители. Но, тоа само ја отежнува потрагата по Ана. Некој знае каде е Ана, но не кажува. Дали истата личност ја следи и Ела? Трилер кој ве држи во неизвесност до самиот крај!

Цена: 490 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Те набљудувам

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-063-3

Questions and Answers

You are not logged in