Театар

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Позориште | Бр. на страни: 44 | Димензии: 24 | Корица: мека

Дознај:

како настанала театарската уметност
кој сè учествува во работата на претставата
што е тоа добра актерска игра
какви сè проби постојат
што е тоа мизансцен

Пробај:

да напишеш драмска сцена
да научиш да глумиш
да организираш аудиција
да направиш распоред на пробите
ги избереш декорот и костимите

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Театар

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4850-21-2

Questions and Answers

You are not logged in