Теодорус : танцувајќи со риба слон

Автор: /
Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Theodorus : deja ar ziloñzivi | Бр. на страни: 312 | Димензии: / | Корица: мека

Краток опис

Крими роман за Теодор, германскиот Џејмс Бонд од 21 век,зачинет со музика од Стинг, Шаде, џез... Овој роман е одговорот на Латвија за британскиот Џејмс Бонд и американскиот Џејсон Борн, напишан од Ото Озолц. Книга која ги предвидува настаните пред и по Асанж, но и најновите настани во Каталонија!

Кремљ на Путун ги одгатнува најдлабоките пропусти на Западот. Светската војна е на прагот. Јазот меѓу општата јавност и политичките и економските елити во Европа и во САД станува огромен, исто како и пред Првата светска војна. Во Путинска Русија, поранешен агент на КГБ, сега олигарх милијардер со пристап до ресурсите на сите руски разузнавачките служби, прави заговор за да ги уништи темелите на слободниот свет. Зад неговиот јавен имиџ на плејбој, се крие човек кој добро ги познава западните навики и ги детектира. Со зголемувањето на глобалните тензии, неговата цел е да го подели Западот и да излезе победник во конфликтот што ќе го превизвика. Специјални служби од Германија, Португалија, Финска и од други европски земји се обединуваат за да се соочат со заканата од Русија, и - дали нешто некогаш се случува без Американците? Теодор е човекот во средината, шпион кој работи слободно. Танцот може да започне. Рибата слон не е само риба.

Цена: 249 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Теодорус : танцувајќи со риба слон

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-011-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Теодорус : танцувајќи со риба слон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in