Терапија

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 262 | Димензии: 21x13 | Корица: мека
Извадок:

Нема сведоци, нема траги, нема докази, нема тело. Дванаесетгодишната ќерка на познатиот психијатар Виктор Ларенц, која боледува од необјаснива болест, исчезнува под мистериозни околности за време на посетата на доктор и истрагата за нејзиното исчезнување не носи никакви резултати. Четири години подоцна, Виктор сe уште е уништен од трагедијата. Тој се повлекува во семејната викендичка на море, каде што се надева дека ќе успее да стави еден вид на крај и да продолжи понатаму со животот.
Но таму одеднаш го посетува прекрасна непозната жена по име Ана. Таа тврди дека е писателка која страда од необична форма на шизофренија и го замолува за терапија. Виктор повеќе не работи со пациенти и нема намера да почне ни сега, но кога открива дека нејзините халуцинации се вртат околу исчезнато девојче што страшно наликува на неговата ќерка Џози, одеднаш ја прифаќа како пациент, бидејќи се сомнева дека таа има некаква врска со исчезнувањето на ќерка му. Што се случило со Џози? Дали халуцинациите на Ана ги опишуваат нејзините последни денови? Или можеби Ларенц е опасен за себе и другите кога станува збор за траумата од исчезнувањето на Џози?
Терапија е интелигентен психолошки трилер, брза и луда приказна што ќе ве држи во неизвесност до самиот крај и ќе остане со вас долго откако ќе ја откриете мистеријата.
Рангирано 5.00 од 5 според 13 рејтинзите на корисниците
(13 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Терапија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-58-6

13 оценки за Терапија

 1. Rated 5 out of 5

  Vesna Pesheva Jankovski (верификуван корисник)

  Моќен психолошки трилер ! Се чита во еден здив ! Одлична !

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Interesen psiholoski triler

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Natasa Percuklievska (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Kristijan Kocevski (верификуван корисник)

  Prekrasna kniga ! 5 od 5 zvezdi !

 9. Rated 5 out of 5

  Стефани Виранова (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 12. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  odlicna

 13. Rated 5 out of 5

  ki.ko_z@hotmail.com

  (Y)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in