Терорист

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 284 | Димензии: 135x210 | Корица: /

Дваесет и второто на секогаш изненадувачкиот Џон Апдајк е генијален современ роман кој може да се смета за еден од неговите најмоќни романи. Во него се зборува за животот на едно осумнаесетгодишно момче, Ахмед и за неговата предаденост на Алах и на зборовите на светиот Куран, онака како што му го објаснува имамот од локалната џамија. Син на мајка со ирско-американско потекло и татко Египќанец, кој исчезнал кога тој имал три години, Ахмед на единаесет години се завртува кон исламот. Чувствува дека верата му е загрозена од материјалистичкото, хедонистичко општество коешто го гледа насекаде околу себе.

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Терорист

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-553-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Терорист”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in