Тешка ноќ

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Тешка ноќ | Бр. на страни: 357 | Димензии: 140х205 | Корица: мека

Книгата на проф. Капушевска-Дракулевска е исклучително темелен и сеопфатен преглед на различните тенденции, тематските преокупации и мотивски варијации на фантастичниот расказ во македонската литература. Во книгата се вклучени раскази од автори од сите генерации македонски писатели, меѓу нив: Петре М. Андреевски, Влада Урошевиќ, Митко Маџунков, Славко Јаневски, Јадранка Владова, Ермис Лафазановски, Владимир Мартиновски, Блаже Миневски, Драги Михајловски, Александар Прокопиев, Оливера Ќорвезироска...

Цена: 190 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Тешка ноќ

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-91-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тешка ноќ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in