Тесла : пронаоѓач на модерната доба

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Tesla : inventor of the modern | Бр. на страни: 325 | Димензии: 21 | Корица: мека

Прекрасно и прецизно напишана биографија на еден од најважните визионери на модерната доба, кој прв стапнал на територијата на технологијата на безжичната комуникација, а неговото наследство помогнало да се воспостави рамката за дигиталното време во кое живееме.

Иако Тесла е еден од најголемите херои во поновата историја, ретко кога му се оддаваат почести што ги заслужува. Неговите изуми, храброст и слабости овде се објаснети на јасен и разбирлив јазик, така што секој читател може лесно да разбере по што се разликуваат неговите потфати од другите конкуренти и брзо да сфати дека без работата на Тесла тешко би го препознале нашиот свет

Цена: 399 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Тесла : пронаоѓач на модерната доба

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-629-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тесла : пронаоѓач на модерната доба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in