Тетратка по органска хемија

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Тетратка по органска хемија | Бр. на страни: 64 | Димензии: 205x285 | Корица: мека

Оваа тетратка содржи хартија со шестаголна мрежа за полесно испишување на формулите од органската хемија. Соодветна е за наставните содржини предвидени со програмата по предметот хемија во средното образование (гимназиско и средно стручно), како и за високото образование.

Цена: 120 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Тетратка по органска хемија

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-320-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тетратка по органска хемија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in