The Game

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Game | Бр. на страни: 320 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Веројатно не постои човек што барем еднаш не ја обвинил технологијата за создавање на едно френетично, плитко општество, кое сè позабрзано ита кон катаклизма. Но што ако, давајќи ваков суд, ние всушност гледаме од една „неапдејтирана“ перспектива? Што ако површноста е новата длабочина? Што ако дематеријализацијата на светот и неговото преточување во единици и нули се всушност внимателно смислена стратегија од страна на едно човештво што прави сè за да не се повторат ужасите на дваесеттиот век? Барико, со само нему својствениот шарм, ни ги претставува своите луцидно откачени сфаќања... Тој ни го свртува вниманието кон видеоиграта, во која гледа феномен што на ненаметлив, а категоричен начин ги поставува клучните начела на една колку неопходна, толку и возбудлива доба од развојот на човечката цивилизација: добата во која денес живееме – The Game.

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product The Game

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-366-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “The Game”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in