The soul of Macedonia

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: The soul of Macedonia | Бр. на страни: 380 | Димензии: 23цм | Корица: тврда

Духовното богатство односно душата на Македонија прикажано во ексклузивната монографија The Soul of Macedonia од Наце Попов.

 Во неа авторот, преку повеќе од 500-тини фотографии  од внимателно одбрани 38 цркви и манастири и со текст преведен на англиски јазик на отец Игор Никоски, ни ја доловува убавината, мистичноста, духовноста на овие свети храмови, кои опстојуваат со векови и ја одржуваат жива нашата религија, нашиот јазик, нашиот народ и непокор, душата на Македонија.

Свети Јован Бигорски, свети Јоаким Осоговски, манастирот Трескавец и Зрзе се само неколкуте од нашите преубави цркви и манастири, сместени во предели со земска убавина каква што ретко гледаме и со исклучителни ретки и вредни фрескоживописи и уникатни икони, прикажани преку извонредните фотографии на авторот.

Спакувана во кутија со уникатен дизајн и со тврд повез, на 368 страни, монографијата претставува одличен подарок за Вашите деловни партнери, пријатели од странство, роднини и наши иселеници, но и книга за Вашата домашна библиотека, вашето домашно богатство!

Рангирано 5.00 од 5 според 5 рејтинзите на корисниците
(5 оценки на корисници)

Цена: 3490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product The soul of Macedonia

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-210-450-8

5 оценки за The soul of Macedonia

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in