Ти ќе иновираш: како израелската генијалност го поправа светот

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Thou shalt innovate: How Israeli ingenuity repairs the world | Бр. на страни: 262 | Димензии: 165х235 | Корица: /
Извадок:

Ти ќе иновираш ги опишува чудесните израелски иновации кои колективно ги менуваат животите на милијарди луѓе низ целиот свет и истражува зошто израелските иноватори од сите вери се чувствуваат обврзани да го направат светот подобро место. Ова е приказна за тоа како Израелците помагаат да се нахранат гладните, лекуваат болните, заштитат незаштитените и како да се направи пустината да процвета. Израел игра несразмерно голема улога во помагањето да се решат некои од најголемите светски предизвици така што повлекува енергија од душата на нацијата, духот на тикун алам – еврејскиот концепт на поправање на светот.

Цена: 500 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Ти ќе иновираш: како израелската генијалност го поправа светот

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-223-666-7

Questions and Answers

You are not logged in