Ти си мојот живот

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Ти си мојот живот | Бр. на страни: 352 | Димензии: 20 см | Корица: /

…Ја позеде со растреперени раце и треперлив глас, извика. – Кај си, сонце на мама. Кај си, среќо моја. Само да знаеш колку долго те чекав. ТИ СИ МОЈОТ ЖИВОТ! Да си ми жива и здрава сто години. Твојата љубов мене да ме грее, а мојата тебе. Никогаш ништо да не нè раздели. – Подавајќи ѝ ја на Васка спушти еден нежен бакнеж на нејзиното чело. – Ова е најсреќен ден во мојот живот. Ти благодарам, Сергеј, што не ме остави сама… – Солзите пак потекоа низ нејзиното лице. Радост и тага во моментот беа испомешани.

Цена: 350 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Ти си мојот живот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-118-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ти си мојот живот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in