Ти си тој што го сакам

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: You're the one that I want | Бр. на страни: 323 | Димензии: 21 | Корица: мека

Меди, облечена во бело, стои на влезот од црквата. Пред олтарот се наоѓа Роб – човекот со кој ќе се мажи. До Роб стои Бен – кум и најдобар пријател на невестата и младоженецот. И тоа е проблемот. Затоа што ако пред олтарот не ја чекаше Роб, постои голема веројатност тоа да беше Бен. Лојалниот и чувствителен Бен кој отсекогаш си ги чувал чувствата за себе, но кога би се свртел сега да ? каже на Меди дека прави голема грешка, дали таа би слушала? И дали тој би бил во право? Тие се најдобри пријатели од детството; Меди, Бен и Роб – неразделни. Но љубовта менува сe. Меди мора да донесе одлука, но дали ќе ја донесе правилната? Нејзиното срце, а дефинитивно и срцата на двајцата најдобри момци што ги познава, зависат од тоа…

Цена: 400 ден 320 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Ти си тој што го сакам

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4672-61-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ти си тој што го сакам”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in