Тие мили мали слатки дечиња

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 336 | Димензии: 13х20 | Корица: тврда

Романот е посветен на тринаесетмина историски личности: 1. Адолф Хитлер 2. Антонио де Оливеира Салазар 3. Аугусто Хозе Рамон Пиноче Угарте 4. Бенито Амилкаре Андреја Мусолини 5. Иди Дада Амин 6. Јосип Броз Тито 7. Јосиф Висарионович Џугашвили Сталин 8. Мао Це Тунг 9. Моамер Мухамед Абу Минијар ел Гадафи 10. Николае Чаушеску 11. Фидел Алехандро Кастро Руз 12. Франциско Паулино Ерменегилдо Теодуло Франко 13. Царот („Автомобилот“) Хирохито, императорот Шова Тено („Мир На Умот“) Сите тие, седнати на клупата на Судот на светската историја – се прогласени за диктатори. Секој знае, слушнал и прочитал поединости за нивните злодела, сторени врз сопствениот народ, а воедно и врз целото човештво, злодела сторени во „возрасни“ години. Но дали некогаш сте се запрашале какви биле тие во своето детство? Какви биле кога биле мили, мали, слатки дечиња? Таа паралела, дете – возрасен, всушност е главната мисла водителка на ова уникатно дело, кое сигурно ќе ја разбранува и ќе ја заинтригира целата читателска (и нечитателска!) јавност...

Цена: 350 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Тие мили мали слатки дечиња

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-342-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тие мили мали слатки дечиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in