Тигар на улица

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Тигар на улица | Бр. на страни: 44 | Димензии: 205х205мм | Корица: /

Инспирирана од познатата песна на Данил Хармс, „Тигар на улица“, оваа сликовница раскажува своја сопствена приказна низ слики: приказна за храброста, за силата да се спротивставиме, да се избориме и да го пронајдеме и разбудиме тигарот што спие длабоко во секој од нас.

Цена: 350 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Тигар на улица

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4938-13-2

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тигар на улица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in