Тито без маска

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: /
Оригинален наслов: Тито без маска | Бр. на страни: 534 | Димензии: 17 × 24 см | Корица: тврда

Книга што предизвика големо внимание во сите поранешни југословснски републики. Во книгата се откриваат сите лица на маршалот... „Се трудев да напишам чесна книга за Тито и неговата епоха, без разубавување или прикривање на податоците“...

Цена: 1540 ден 690 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Тито без маска

Категории: , ,
ИСБН: 9786084500018

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тито без маска”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in