Тито без маска

Original title: Тито без маска | Num. of pages: 534 | Dimensions: 17 × 24 см | Cover: тврда

Книга што предизвика големо внимание во сите поранешни југословснски републики. Во книгата се откриваат сите лица на маршалот... „Се трудев да напишам чесна книга за Тито и неговата епоха, без разубавување или прикривање на податоците“...

Price: 1540 ден 690 ден

3 in stock

Compare
Sold By Младинска книга

Report an abuse for product Тито без маска

Categories: , ,
SKU: 9786084500018

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тито без маска”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in