Тито без маска

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: Тито без маска | Бр. на страни: 536 | Димензии: 16,5 x 24,5 | Корица: /

Книга што предизвика големо внимание во сите поранешни југословенски републики.Во книгата се откриваат сите лица на маршалот...„Се трудев да напишам чесна книга за Тито и неговата епоха, без разубавување или прикривање на податоците“.

Цена: 1540 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Тито без маска

Категорија:
ИСБН: 9786084500018

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тито без маска”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in