Тито, мојот претпоследен херој

Издавач: Попули | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Тито, мојот претпоследен херој | Бр. на страни: 224 | Димензии: 140x200 | Корица: мека

Почувствував силен удар. Човек во темен костум и црни очила влета во зградата и ме залепи со влезната врата за портирницата. Викаше „Место за Другарот!“ и го расчистуваше теренот. По него втрчаа уште неколку слични типови кои беа претходница на еден круг од неколку лекари во чијашто средина се наоѓаше човек во болничка количка.

И знаев кој е, не можеш да не го препознаеш, кога си навикнат да те гледа од секоја просторија, дома, во школо, во војска, на работа, но тоа не значеше дека мозокот тукутака прифати и дека не бев како удрен од сознанието. Другарот Тито.

Цена: 350 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Тито, мојот претпоследен херој

Категорија:
ИСБН: 978-608-267-169-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тито, мојот претпоследен херој”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in