Точка на кулминација

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 360 | Димензии: 21x13 | Корица: мека

Натали Беноа е новинарка во истражувачкиот тим (И-ТИМ) на еден престижен дневен весник. Таа е личност која, за девојка на нејзини години, има поминато навистина многу во животот. Нејзината судбина е толку мрачна и тажна што изгледа дури и неверојатно. И како да е малку сето она што го има преживеано, нејзиното службено патување на кое оди со група новинари се претвора во пекол во моментот кога мексикански картел ги убива речиси сите нејзини колеги во автобусот и ја зема неа како заложник. Една клаустрофобична девојка пикната во багажник како животно, а потоа затворена во напуштена куќа среде пустина во туѓа земја. Киднаперите, подивени членови на картел за дрога и оружје, се познати по силување и убивање на млади жени чии тела потоа ги фрлаат во пустината. Пеколот на командирот Зак Мек Брајд почнува многу порано од оној на Натали односно во моментот кога неговата тајна мисија тргнува во погрешен правец и една жена го предава во рацете на крволочните убијци. Во истото дувло среде пустината, истите луѓе со денови го измачуваат Мек Брајд. Но потребно е многу повеќе од електрични шокови, неколку скорпии и тарантули за да се скрши човекот кој има преживеано вистински пекол. Тој е маршал, тој е бивши војник, синоним за храброст, добитник на орден за воени заслуги. За Натали - тој е само глас кој ќе прозбори од мракот од ќелијата до неа... и нејзина последна надеж за да остане жива. Една жена со силна волја за живот. Еден маж одлучен да ја врати дома жива макар и по цена на сопствениот живот. Едно бегство низ морничавата пустина. Една љубов која почнува да гори таму каде што има останато само пепел... Памела Клер меѓу своите фанови е позната по тоа што има способност навистина да ги оживее ликовите, таа знае со зборови да ве натера да ги почувствувате нивните болки, нивните стравови, нивната страст. Токму тоа го прави и во оваа книга. Неизвесен трилер, жестока акција, бурна авантура, напната романса и уникатна смисла за хумор сплетена во најсериозните моменти - доколку го сакате сето тоа во едно, тогаш обидете се со оваа книга!
Рангирано 4.94 од 5 според 17 рејтинзите на корисниците
(17 оценки на корисници)

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Точка на кулминација

Категорија:
ИСБН: 978-608-65234-8-0

17 оценки за Точка на кулминација

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Aleksandar Miladinoski (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Svetlana Krkuleska (верификуван корисник)

 4. Rated 4 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Неверојатна е!!! Ја почнав мислејќи дека е некој лесен трилер, за едвај да чекам да ја дочитам. Дејството е неверојатно и постојано, не можете да дочекате да дојдете до крајот…Јас се воодушевив!

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  knigava e preubava do samiot kraj e neizvesnost 🙂 PROCITAJTE I NEMA DA ZAZALITE 🙂

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  десанка мијалова (верификуван корисник)

  книгава е врв……просто кога стасав до крајот посакав да има уште

 9. Rated 5 out of 5

  Elena Jovanovska (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Elena Jovanovska (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Elena Jovanovska (верификуван корисник)

 12. Rated 5 out of 5

  Elena Jovanovska (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Elena Jovanovska (верификуван корисник)

 14. Rated 5 out of 5

  Tamara Trajkova (верификуван корисник)

 15. Rated 5 out of 5

  Кристина Ризова (верификуван корисник)

 16. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 17. Rated 5 out of 5

  biskovski18@gmail.com

  Одлична приказна со неочекувани и сликовити настани, добра комбинација на жанрови каде се опфатени повеќе теми, брза и лесна за читање. Ја препорачувам за љубителите на авантура и романса 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in