Тој почна сè

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: He started It | Бр. на страни: 357 | Димензии: 145x205 | Корица: /

Бет, Порша и Еди Морган не биле заедно со години. И тоа поради многу добри причини – ќе дојдеме до нив подоцна. Но, кога нивниот богат дедо ќе почине и ќе остави порака непосредно пред тоа, сестрите, братот и нивните партнери мораат да одат на заедничко патување низ целата држава за да ја исполнат неговата последна желба – и уште поважно – да си го обезбедат својот дел од наследството. Но, времето поминато со фамилијата може да биде тешко. Тоа важи за сите. Уште е потешко кога сите чуваат тајни и се обидуваат да заборават едно сеќавање – исчезната личност, чин на одмазда, човек со црн камионет кој не престанува да го следи вашиот автомобил – особено кога најмалку еден од вас е убиец и има тело во багажникот. Само да споменеме неколку причини. Но, парите се силен мотив. Тоа важи за сите.

Цена: 450 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Тој почна сè

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-283-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тој почна сè”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in