Тој рече, таа рече

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 274 | Димензии: 21x13 | Корица: мека

Двајца моќни новинари наоѓаат љубов во екот на војна со зборови...
Како една од главните колумнистки на Stilleto, Грејс Брајтон се има прославено предупредувајќи ги жените за расипани, неверни лажговци. Таа само никогаш не се посомневала дека и нејзиниот свршеник би можел да биде еден од нив. По одморот за лечење на нејзиното повредено срце и гордост, нејзината прва задача е да излезе на неколку состаноци со колумнист од најпознатото списание за мажи во земјата, Oxford, и да пишува за впечатоците. И старата Грејс можеби веднаш ќе паднеше на шармот на нездраво згодниот колумнист, но Грејс 2.0 не сака ни да види маж во следните шест месеци.
Џејк Мелоун сака да му се врати на својот стар авантуристички, спонтан живот и точно знае како да го изведе тоа. Во Oxford се отвора нова секција за патувања и Џејк - без жена, деца и подготвен да живее каде било - е совршен за работата... само што неговата репутација на плејбој не му влева многу доверба на неговиот шеф. За да ја добие работата, мора да се согласи на заедничкиот проект со Stilleto. Но по само еден состанок со неодоливата, дрска и сензационална Грејс Брајтон, Џејк почнува да ја сфаќа оваа задача многу посериозно.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 390 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Тој рече, таа рече

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-71-5

2 оценки за Тој рече, таа рече

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

    Odlicna 😀

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in