Толковен речник на современиот македонски јазик

Издавач: Зозе Мургоски-Скопје | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Толковен речник на македонскиот јазик | Бр. на страни: 1498 | Димензии: 24 cm | Корица: тврда

Прв и засега единствен целосен толковен речник на македонскиот јазик. Во Речникот се опфатени 100 000 зборови објаснети со кратки дефиниции разбрливи за секој корисник .Прво издание 2005 , а ова е второ и проширено издание издадено 2011.

Цена: 3500 ден

15 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Толковен речник на современиот македонски јазик

Категорија:
ИСБН: 9989-651-11-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Толковен речник на современиот македонски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in