Мојата борба за Македонија, том Том 5: „Македонска судбина“

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Том 5: „Македонска судбина“ | Бр. на страни: 386 | Димензии: 240х170 | Корица: мека

Петтиот том „Македонска судбина“ се однесува на судбината на едно семејство во текот на Втората светска војна, од 1941 до 1945 година, а дејството се случува во истото село во Кумановско, како и во претходниот роман од том 3 и 4.

Цена: 450 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Мојата борба за Македонија, том Том 5: „Македонска судбина“

Категорија:
ИСБН: 978-608-4614-80-7

Questions and Answers

You are not logged in