Тоње Глимердал

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Tonje Glimmerdal | Бр. на страни: 229 | Димензии: 200х140 | Корица: /

Ова е роман на новата Астрид Линдгрен.
Палавото девојче Тоње Глимердал - `фуријата на Глимердален` е новата Попи Долгиот Чорап.
Во овој роман децата никогаш не се виновни, секогаш се во право и многу често се покажуваат помудри од возрасните.
Ново ремек-дело за млади од скандинавската литература!

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Тоње Глимердал

Категорија:
ИСБН: 978-608-252-057-5

1 оценка за Тоње Глимердал

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in