Товилиште за пеперутки

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Tuczarnia motyli | Бр. на страни: 327 | Димензии: 20 | Корица: мека

Што да прави Маја кога со денови и месеци врне снег?

Варшава е прекриена со снег речиси до првиот кат на зградите. Во нејзиното училиште нема настава.

Таа може да седи дома со родителите и со малата Алис да зјапа во телевизорот. Но, таа оди на село и го истражува мистериозното исчезнување на Нина!

Во оваа книга пак ќе се сретнете со добрите пријатели од првата книга „Волшебницата од долниот кат“: Маја, Бабуле, Монтерова, Марек и Мачорот што зборува.

Но, нема да откриеме сè! Само ќе кажеме дека Маја ќе падне во центарот на стогодишната војна на пеперутките, ќе ги запознае царицата, царот…. и ќе ја води револуцијата.

Ќе биде страшно, забавно и интересно…

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Товилиште за пеперутки

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-253-186-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Товилиште за пеперутки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in