Траен изворник

Издавач: Култура | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Траен изворник | Бр. на страни: 173 | Димензии: 20 | Корица: тврда

ОТПОР Поради силниот збор, макар на непризнат јазик, сè уште одбирам звуци на македонската лира. Тоа е мојот штит, рамен на вашата сила, силници! Зашто гробот со сите и вас ве збира. Спокојство глумам пред вас дури созвучја барам или тајновито име негде во нашиот предел. Тоа е мојот облог во морничавата игра, тоа е мојата мисла упорно што сум ја следел.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Траен изворник

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-938-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Траен изворник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in