Требаше да се сликаме пред да се замразиме

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Требаше да се сликаме пред да се замразиме | Бр. на страни: 230 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Животот е само спомен. Секој постои колку што се сеќава.Еве уште една потврда за исклучителниот талент на Блаже Миневски. Со романот Требаше да се сликаме пред да се замаразиме дефинитивно се разнишани хиерархиите кои подразбираат еден суперцентар на моќта во структурата, без разлика дали станува збор за структурата на прозниот текст, за структурата на општествата, или за суперструктурите каква што е историјата.Станува збор за супериорен роман што спаѓа меѓу најатрактивните и највредните прозни дела напишани кај нас.Сјаен, силен и провокативен роман, кој се чита во еден здив.Венко Андоновски
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Требаше да се сликаме пред да се замразиме

Категорија:
ИСБН: 9786082300351

1 оценка за Требаше да се сликаме пред да се замразиме

  1. Rated 5 out of 5

    Ивана Милошевска (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in