Три жени

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: Drei frauen | Бр. на страни: 123 | Димензии: 120х165 | Корица: /

Циклусот раскази Три жени, како што истакнува и самиот автор, е книга која е зачеток на најпознатиот роман на Музил Човек без својства и која може да се чита како своевиден вовед во еден од најгенијалните романи на дваесеттиот век.

Цена: 105 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Три жени

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-43-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Три жени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in