Три живота

Издавач: Европа 92-Кочани | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Три живота | Бр. на страни: 284 | Димензии: 25 | Корица: /

Автобиографска книга за еден човек кој своите почетоци ги започнува како кошаркар на Работнички и Куманово. Но, животот е непредвидлив и го носи во сосема друг правец, како судија на Општински Суд Скопје 2 , адвокат и сопственик на Скај Радио. Предизвиците  за него не завршуваат тука. Тој отворено кажува за тоа како и зошто емигрира во Нов Зеланд, но и за една борба. Борба и победа против најопасната болест  за човештвото – леукемијата. 

Цена: 310 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Три живота

Категорија:
ИСБН: 978-608-4784-24-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Три живота”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in