Тринаесетиот апостол

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 397 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Три души...Две илјади години...Една вистина... Немаше доволно голема греда на која би можеле да го врземе затвореникот, па Игуменот Јован предложи да го врземе богохулникот на големиот јавор во дворот. Дрвото беше полусвенато оти пролетоска удри гром право во него. Едната страна на стеблото почна да венее, по некое време се исуши и се претвори во борина, па знаевме дека огнот лесно ќе вивне од таа страна. Другата страна беше прекриена пркнaтото распупено зеленило, па знаевме дека од таа страна пламените на покајанието одново ќе живнуваат, а огнот ќе гори долго. Ќе налееме масло на борината, ќе му дадеме доволно време на богохулникот да се откаже од своите нечисти мисли и зборови и така, во последен момент, да може да си ја спаси душата од испружената рака на Сатаната. - Вака почнува Дневникот од 10-от век што го открива еден познат професори којшто содржи податоци за бакарните свитоци напишани во деновите на распнувањето на Исус Христос. Како се опишани Дванаесетте и кој е Тринаесеттиот апостол?

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Тринаесетиот апостол

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-503-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тринаесетиот апостол”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in