Триптих

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Triptych | Бр. на страни: 430 | Димензии: 21 | Корица: /

Мајкл Ормвуд е детектив кому бракот му виси на конец, а ароганцијата и експлозивниот карактер лошо му влијаат на кариерата. Кога го повикуваат на едно место на злосторство во озлогласеното Грејди, се соочува со најгрозоморното убиство во целата негова кариера: девојка е најдена во локва крв, а целото нејзино тело ужасно искасапено. Истрагата ќе му наложи да побара помош од Енџи Поласки, полицајка која му била љубовница пред да му стане непријател. Набрзо ќе се покаже дека убиството кое е доволно шокантно и само по себе, не е изолиран случај, туку е едно во низа, па на тимот ќе мора да му се приклучи и специјалниот агент Вил Трент, човек кој детективот не може да го поднесе. Трагите кои ги следат водат до поранешен затвореник кој неодамна отслужил казна за силување и убиство на петнаесетгодишно девојче. Дали клучот за пронаоѓање на серискиот убиец е во рацете на бившиот затвореник? Напнат трилер на експертот за сложени крими приказни со продадени над 35.000 милиони книги ширум светот.

Цена: 490 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Триптих

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-052-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Триптих”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in