Тромбот

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Тромбот | Бр. на страни: 280 | Димензии: 145/205 | Корица: тврда

Во замрсените игри на демонстрација на (над)моќ, во овој роман секој во секого гледа притаена закана, секој очекува (а неретко и добива) нож в грб од најблиските. Лоцирајќи го дејството во поранешната СФРЈ, Оливера Николова со „Тромбот“ истовремено создала слоевита и исклучително пластична слика за уривањето и изместувањето на системот на вредности, кој се дијагностицира токму преку врските меѓу спортот и човековата природа.
Владимир Мартиновски

Цена: 360 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Тромбот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-401-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тромбот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in