Трошка вистина

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 415 | Димензии: 195x125 | Корица: мека

Сандомјеж, 2009 година. На брутален начин е убиена почитувана сандомјежанка, грлото ѝ е длабоко пресечено со остар предмет. Нејзините посмртни останки имаат чудна, нетипична алабастерска боја. Теодор Шацки доаѓа од престолнината Варшава во малиот живописен Сандомјеж и ја води истрагата за грозоморното убиство. Истрагата наидува на многубројни препреки и ѕид од молк, а едновремено неа ја придружува медиумска треска. Фактите наведуваат на мрачните полско-еврејските односи, како и на древно еврејско ритуално убиство, оживуваат легендите за киднапирањето деца од страна на Евреите и нивно карактеристично убивање, кои сеат страв меѓу луѓето. Високо ценетата сандомјежанка не е единствената жртва...
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 450 ден

18 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Трошка вистина

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-27-7

1 оценка за Трошка вистина

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in